VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: TikTok 2021 - Skrytý potenciál giganta

14. 7. 2021 12:29

David Duc je influencer a zakladatel firmy Tiktokuj.cz. Za pouhý půl rok dokázal na TikToku získat 200 tisíc followerů. Aktuálně pomáhá lidem a firmám prosadit se na trhu TikToku, který je určitě pro všechny lukrativní. Mezi firmy, kterým pomáhá, patří například Super Zoo, Microsoft, Thai Massage.

Pan Duc během své přednášky ukáže TikTok, tak jak ho možná neznáte. Co se skrývá pod jeho pláštěm? Jak se dostat z 0 na 100 tisíc followerů za nejkratší čas? Co TikTok znamená pro budoucí influencery a firmy? Dozvíte se také zda se dá TikTokem uživit a proč lidi přecházejí více na TikTok.

Skill-Port VŠEM: Jak na firemní vzdělávání

9. 7. 2021 07:32

Václav Formánek je zakladatelem a jednatelem společnosti Educasoft, která klientům pomáhá naplňovat byznysové cíle prostřednictvím lepšího vzdělávání zaměstnanců a partnerů. Václav a celý Educasoft používá hry a herní prvky jako účinnou vzdělávací formu, díky které jsou jejich online kurzy zábavnější ale hlavně přínosnější.

Přednáška bude do značné míry interaktivní a provede Vás světem firemního vzdělávání. Dozvíte se, jak může dobře nastavené vzdělávání firmě pomoci zvyšovat výnosy a/nebo snižovat náklady. Dozvíte se také, jaké trendy vládnou online vzdělávání, jakým způsobem nad školením a rozvojem zaměstnanců uvažovat a také proč může být online kurz za 100 tisíc výhodnější než kurz za 10 tisíc.

Skill-Port VŠEM: Výkonný tým je jako posádka letadla - pilots for managers

8. 7. 2021 08:00

Stanislav Vojtíšek pracoval 25 let jako kapitán dálkových dopravních letadel společností České aerolinie (ČSA) a Turkish Airlines (THY). Své zkušenosti v řízení rizik a řešení krzových situací podle osvědčených modelů v letectví předává nyní jako lektor a konzultant několika nadnárodních společností. Současně se věnuje modelům efektivní komunikace, týmové spolupráce a efektivizaci schémat řízení.

Přednáška představí nejmodernější metody řízení rizikových a krizových situací, funkční schémata rozhodování a komunikace a také modely jak se vyvarovat nevratných chyb. Schémata používaná v letectví jsou vysoce funkční, jednoduchá a najdou uplatnění napříč obory.

Skill-Port VŠEM: Budoucnost bude udržitelná, nebo vůbec nebude

5. 7. 2021 08:00

Adriana Dergam začala profesionální kariéru v Madridu v mezinárodním vysílání španělského rozhlasu. V rámci svého skoro pětiletého působení v korporátní komunikaci ve Vodafonu a v Nadaci Vodafone v ČR měla na starosti mimo jiné implementaci první strategie udržitelného podnikání. Dnes působí jako konzultantka ve španělské společnosti Neben Consulting, věnuje se dál udržitelnosti například jako lektorka v Akademii managementu udržitelnosti nebo startupům v roli mentorky v programu Britské obchodní komory. Adriana také působí v neziskové novinářské organizaci Prague Center for Media Skills a je členkou Rady vlády pro lidská práva.

V přednášce bude představen kontext vývoje společnosti a změny očekávání od firem. Dále budou tyto trendy a jejich dopad ukázané na příkladu konkrétních zkušeností, ať už velkých korporátů nebo startupů. Spolu s analýzou a vývojem strategií budou studenti informováni také o současných trendech v udržitelnosti a reportování v ČR (Agenda 2030, firemní a neziskové iniciativy) a na mezinárodním poli (jako např. Globální cíle udržitelného rozvoje SDGs nebo EU Zelená dohoda).

Omezení provozu VŠEM 5.7.2021 - 6.7.2021

2. 7. 2021 16:01

Vzhledem k státním svátkům dne 5.7.2021 a 6.7.2021 bude budova VŠEM uzavřena a nebude možné využívat telefonní linku IPC VŠEM.

Děkujeme za pochopení.

Skill-Port VŠEM: Escaping USSR to achieve American dream

2. 7. 2021 08:00

Gene Panasenko je přední americký finanční poradce, který působí ve světě financí již 25 let. Ze Sovětského svazu, kde byl příslušníkem sovětské armády emigroval do USA, kde si díky svým úspěchům ve finančním světě splnil svůj americký sen. Gene pobýval v mnoha zemích světa a mluví několika jazyky.

V rámci přednášky pana Panasenka se dozvíte životní příběh emigranta, který si vybudoval jméno ve světě financí. Přednášející se dále podělí o své bohaté zkušenosti z oblasti financí v USA, kdy se zabývá finančním poradenstvím, investicemi, finančním plánováním, real estete, vzdělávacími semináři z oblasti finančnictví, apod. Samozřejmostí budou i odpovědi na dotazy z publika. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

On-line setkání s přednášejícími VŠEM

24. 6. 2021 16:08

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM. Vyučující se s Vámi podělí o to, proč vyučují právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru.

Setkáním Vás provede studentka VŠEM paní Petra Biache, která bude zpovídat JUDr. Cyrila Svobodu, Ph.D. z katedry Podnikové ekonomiky a Ing. Kamilu Tišlerovou, Ph.D. z katedry Marketingu. Oba tito akademičtí pracovníci patří mezi oblíbené vyučující na VŠEM a pyšní se bohatými zkušenostmi z praxe, o které se rádi dělí se svými studenty.

Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se vtáhnout do hry a připravte si otázky. Těšíme se na Vás!

  • Termín: 01.07.2021 od 17:00 hod.
  • Videokonference proběhne živě prostřednictvím kanálu YouTube Studium VŠEM a bude přístupná široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Digitální ekonomika a její vize do budoucna

22. 6. 2021 08:53

Leopold Tanner je vysokoškolský pedagog a lektor, odborník zabývající se otázkami financializace globální ekonomiky, multiporality měnových a finančních systémů a podnikovými strategiemi. Dříve působil jako poradce místopředsedy vlády ČR a ministra spravedlnosti. Aktuálně zastává pozici Senior Advisor ve společnosti Platon Finance.

Cílem přednášky pana Tannera bude představení problematiky digitální ekonomiky a její vize do budoucna. Vývoj nových technologií je nezastavitelný a současný finanční systém je vůči těmto změnám nestabilní. Jaký dopad to bude mít na budoucnost ekonomiky? Dokáže digitalizace ekonomiky skutečně pomoci, nebo se jedná jen o velký hazard? Proč je důležité se zajímat o digitální měny a kryptoměny? To jsou otázky, na které bude pan Tanner během své přednášky odpovídat.

Skill-Port VŠEM: Kryptoměny - je čas se o nich dozvědět víc!

17. 6. 2021 09:00

Václav Holler sledoval již jako mladý programátor vznik kryptoměn takřka od začátku Bitcoinu. Tehdy ale netušil, že jednou bude z kryptoměn seriózní investiční nástroj. Do světa financí pronikl přes Forex a okolo roku 2015 začal vnímat kryptoměny jako významnou příležitost. Je fanouškem blockchainu a věří, že to je technologie, která změní nejen svět financí. Nyní vede společnost CRYFIN, která se zabývá správou majetku a investováním do kryptoměn.

V rámci přednášky se hlouběji seznámíte s kryptoměnami, které jsou v poslední době na vzestupu a těší se velké oblibě ve společnosti. Pan Holler se bude ve své prezentaci dotýkat témat, jako: Co to jsou kryptoměny, k čemu slouží, představí světový fenomén "Bitcoin", kdo může s kryptoměni začít a kdy je ten nejlepší čas začít, pozitiva a negativa, které se nesou s kryptoměnami a nakonec rady a tipy od samotného Václava, jako profesionála z oboru.

Skill-Port VŠEM: Sebeobrana bez boje - jak si nastavit a bránit své hranice

16. 6. 2021 14:17

Pavel Houdek je hlavní instruktor moderní sebeobrany, vystudovaný právník a kriminolog. Ve svých kurzech učí, jak se zbavit strachu a dokázat se o sebe v krizových situacích postarat.

Co kdybyste uměli zabránit útoku ještě před tím, než k němu dojde? Co kdybyste uměli poznat násilníka dříve, než k vám vůbec přistoupí, a mohli se mu tak vyhnout? Když se řekne sebeobrana, většina lidí si představí techniky, jak se bránit úderu nebo kopu. Útok ale začíná mnohem dříve, kdy si vás útočník nejdříve vybere, pak k vám musí přijít, zpravidla na vás bude křičet, následně se musí připravit a až nakonec zaútočí. Na přednášce pana Houdka se dozvíte, co všechno můžete udělat, abyste se cílem násilníka vůbec nestali.